|
Een ongewoon fietspad snijdt door het water van een vijver in de Belgische provincie Een fietspad loopt door een grote vijver in een natuurgebied in Limburg, België. Zijn eigenaardigheid ligt in het feit dat het dwars door het water gaat en de vijver niet van bovenaf oversteekt. De betonnen loopbrug van 212 meter is onder het waterniveau aangelegd en daalt laag genoeg om de golven van het meer voor fietsers op ooghoogte te houden. Een paradijs voor fietsers Twee vijf meter hoge dijken aan weerszijden van het fietspad houden het water in de vijver, terwijl ondergrondse tunnels eronder het waterleven vrij laten bewegen tussen de twee delen. Sinds de opening in 2016 is Cycling in the Water populair geworden bij zowel toeristen als de lokale bevolking. Honderdduizenden van hen hebben al over een ongewoon spoor gereden. Het doel van het project was om het fietstoerisme te stimuleren in Limburg, dat nu al een kansrijk gebied is voor atleten in Vlaanderen. Zo’n vijfentwintig jaar geleden werd in Limburg een netwerk van fietsknooppunten aangelegd om de verschillende routes met elkaar te verbinden. Het rijden door het water is zo’n knooppunt dat twee netwerken van fietspaden met elkaar verbindt. Tot voor kort kon het natuurgebied “De Viiers”, dat zo’n 700 hectare aan vijvers en cultuurhistorische gebieden telt, niet volledig op de fiets verkend worden. Door hoogwaardige kansen te creëren voor fietsers, zoals rijden door het water, willen de ontwikkelaars Limburg onder de aandacht brengen en de stroom toeristen uit het buitenland organiseren
|
| https://www.dergatsjev.be/2020/09/bokrijk.html |
Veelgestelde vragen
Wat is het fietspad door de waterkolom in Bokrijk?▼
Het is een uniek 212 meter lange betonnen loopbrug die dwars door een vijver in Limburg loopt. Het pad is onder het waterniveau aangelegd zodat fietsers de golven op ooghoogte zien terwijl ze erdoorheen rijden.
Waar bevindt zich de waterkolom fietsroute?▼
De fietsroute ligt in het natuurgebied 'De Viiers' in Bokrijk, Limburg, België. Dit gebied telt ongeveer 700 hectare aan vijvers en cultuurhistorische gebieden.
Sinds wanneer is het fietspad door het water geopend?▼
Het ongewone fietspad is sinds 2016 geopend voor het publiek. Het is inmiddels populair geworden bij zowel toeristen als lokale bezoekers, met honderdduizenden fietsers.
Hoe werkt het watersysteem bij het fietspad?▼
Twee vijf meter hoge dijken aan weerszijden houden het water in de vijver. Ondergrondse tunnels onder het fietspad zorgen ervoor dat waterleven vrij tussen beide delen van het natuurgebied kan bewegen.
Waarom werd het fietspad door de waterkolom aangelegd?▼
Het doel was om fietstoerisme in Limburg te stimuleren en het gebied onder toeristen bekend te maken. Het pad verbindt twee netwerken van fietsknooppunten en maakt het natuurgebied volledig verkenbaar op de fiets.
